Cevaplanmamış mesajlar | Aktif başlıklar Zaman: 2018-05-22 23:17Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 
 SIK SORULAN SORULAR 
Yazar Mesaj
Site Admin

Kayıt: 2012-07-25 15:36
Mesajlar: 44
Bu liste oyundaki GM butonu sık sorulan sorular esas alınılarak hazırlanmıştır. Aradığınız birçok sorunun cevabını buradan bulabilirsiniz. Bu liste güncellenmeye devam edecektir. İlginiz için teşekkür eder iyi oyunlar dileriz!

1.“Legend Online”nasıl bir oyundur?

“Legend Online” 7 Road Teknoloji Limited Şirketi’ne ait indirmeye gerek kalmadan oynanan online bir oyundur. Oyuncular oyunda şehrinin efendisi rolündedir. Oyun ekranında 3D kullanımı ve 2D performansı güzel bir görsel oyun deneyimi olarak oyunculara sunulmaktadır. “Legend Online” ilk sürümünde önemli olan; şehir çevresinin gelişimi, ek sahneyi keşfetme ve ayrıca bir lord olarakta şehri genişletebilir ve askerleri işe alabilirsiniz. Ek sahneyi keşfeden oyuncular farklı yöntemler kullanabilirler; kovalamak, kaçmak, karşıya saldırı ve son olarakta egemenliklerini yaratabilirler.

2.“Legend Online” istemci indirmeye gerek var mıdır?

“Legend Online” online oyundur, istemci indirilmesine gerek yoktur, sadece tarayıcıyı kullanarak oynayabilirsiniz.

3.Sınırlı Platin Kart nasıl elde edilir?

Sitemizi ziyaret ederek Sınırlı Platin Kartı alabilirsiniz.

4.Oyuna giremiyorum, siyah ekranla karşılaşıyorum ne yapmalıyım?

Eğer oyuna girerken yüklenmeme ya da siyah ekran gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki linkte tavsiye edilenler sorununuza çözüm olabilir.

Giriş Sorunu Önerileri:
viewtopic.php?f=1&t=35141

5.Hesap silinebilir mi?

Silinemez ya da değiştirilemez.

6.Başka bir sahneye nasıl girilir?

Ana arayüzünün sağ üst köşesindeki Dünya Haritasına tıklayarak ya da kısa yol tuşu“M”ile başka bir sahneye gidebilirsiniz.

7.Diğer oyuncularla nasıl muhabbet edebilirim?

Sol alt kçşedeki sohbet kanalından başka oyuncularla muhabbet edebilirsiniz. Aynı zamanda dünya ya da mevcut bölge kanalındanda grup sohbeti yapabilirsiniz.

8.Oyunda diğer oyuncularla grup savaşı yapılabilir mi?

Oyunda grup olarak savaşabilir (PVE) ve diğerlerine meydan okuyabilirsiniz (PVP).

9.Bu versiyonda ilaç türü eşyalar var mı HP nasıl geri getirilir?

HP satın alabilirsiniz. Her savaş sonuçlandıktan sonra otomatik olarak kahramanın HP’si tamamlanmaktadır.

10.Seviyemi nasıl hızla yükseltebilirim?

Ana görev EXP ödülleri oldukça zengindir. Ek sahneye giderek EXP alabilirsin.

11.Ekipman nasıl elde edebilirim?

Verilen görevleri tamamlayarak ekipman elde edebilirsin. Ek sahnedeki canavardan ekipman düşer ve ayrıca ek sahneyi geçtikten sonrada rastgele verilen ödüllerden ekipman alman mümkündür. Hediye paketlerindende mavi renki iyi bir ekipman alman mümkündür.

12.Gücümü nasıl hızla artırabilirm?

Oyunda gücünü artırmanı sağlayacak birçok yol vardır; Atölye ekipmanları güçlendirir, kader sisteminden kader alınabilir, karakterine beceriler ekleyebilir ve daha yüksek seviyedeki askerleri işe alabilirsin.

13.Altın kullanışlı mıdır? Nasıl elde edilir?

Altın oyundaki en kullanışlı para kaynağıdır. Oyundaki birçok işlem Altın kullanılarak tamamlanabilir.

14.Ruh, EXP ve Nefret ne işe yarar?

Asker almak Ruh harcamayı gerektirir. Kişisel seviye artışı ise EXP gerektirir. Bir kısım Beceri bırakılmak kesinlikle Nefret harcamayı gerektirir. En fazla 100 Nefret bırakılabilir.

15.Ruh ve EXP yeterli değil ise napmalıyım?

Görevleri tamamlayarak EXP elde edebilirsin, ek sahnedeki vahşi canavarı öldürerekte EXP ve Ruh elde edebilirsin.

16.Can Değeri ne işe yarar? Can Yetersiz ne yapmalıyım?

Her savaşa girdiğinizde (ek sahne ya da PVP) 20 Can Değeri harcanır, Can Değeri 0 olduğu zaman savaş ya da ek sahneden hiçbirşey elde edilemez. Canınız bittiği takdirde Dinlenme Hanesi’ne girip dinlenerek (60 can) ya da can ilacı kullanarak can doldurabilirsiniz. Ayrıca her gün saat 5’te her oyuncuya 100 can verilmektedir. Eğer canınız oyun sırasında 100’ün altına düşerse, günlük güncellemede canınız 200 olmayacaktır.

17.Oyun nasıl kaydedilir?

Tarayıcınızın “Sık Kullanılanlar” kısmına oyunu ekleyerek kaydedebilirsiniz.

18.Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Resmi sayfadan “Şifremi Unuttum” a tıklayarak şifrenizi geri alabilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa müşteri iletişimine bildirin.

19.E-pin nedir?

E-Pin, Electronic Personal Identification Number (Elektronik Kişisel Kimlik Numarası)’dır. Hesabına G-Cash yüklenen müşterilerin almak istedikleri elektronik şifredir.
Örnek: HYYO-65YU-PSR1-C4SV

20.Server ne demektir?

Oyuncuların karakterlerinin bulunduğu sunucudur. Farklı serverlardaki karakterler birbirlerini göremezler.

21. Karakter Değiştirme
Oyunumuzdada karakter değiştirme ya da karakter silme gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

22. Hesabım Sıfırdan Başladı
Bunun sebebi daha önce oynamış olduğunuz serverdan farklı bir servera giriş yapmış olmanızdır. Daha önce oynadığınız servera girip oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer serverınızı unuttuysanız tek tek tüm serverları deneyip eski serverınıza ulaşabilirsiniz.

23. Karakter Silme
Oyunda karakter silme gibi bir özellik bulunmamaktadır. Bu gibi bir sorunla karşılaştığınızda resmi sitemizden yeni bir hesap açarak oyuna dilediğiniz serverdan yeniden başlayabilirsiniz.

24. Server Değiştirme ve Serverlar Arası Karakter Taşıma
Öncelikle belirtelim oyunumuzda serverlar arası karakter transferi yapılamamaktadır. Bu yüzden GM’den bu gibi bir talepte bulunmanız faydasız olacaktır.

25. Birlikten Ayrılma, Birlik Katkısı
Birlikten Çık sekmesini kullanarak birlikten ayrılındığı taktirde diğer bir birliğe girmek için beklenmesi gereken süre 24 saattir (Bu süre 50 elmas karşılığı kaldırılabilir). Birliğinizden ayrıldığınızda birlik emanetinde bulunan itemleriniz mesaj yolu ile size gönderilir. Birlik Becerileriniz ise başka bir birliğe katılmanız halinde devam eder. Birlik katkılarının iadesi yapılamamaktadır. Bu yüzden birlik katkıları ile beceri öğrenmek oyuncunun faydasına olacaktır.

26. Dünya Boss’a Girmiyor, Dünya Boss’u Bulamadım
Her gün belirli saatlerde 3 adet Dünya Boss açılır. Bu bossların saatlerini oyun içindeki etkinlik listesinden görebilmeniz mümkündür. Dünya Boss’a giriş butonu oyun ekranının üst tarafında belirir.

27. Dünya Boss’da Kazandığım Altın ve Ruhlar Gelmiyor
Dünya Boss sırasında her vuruştan altın ve ruh kazanırsınız. Bu altın ve ruhlar her vuruştan sonra hesabınıza yüklenmektedir. Bossdan çıktıktan Boss’dan kazandığınız toplam altın ve ruh miktarı ekranda belirir.

28. Çiftlik, Çiftlik Buga Girdi, Çiftlikten Exp Alamıyorum
Çiftlikten günlük en fazla 200 exp kazanmanız mümkündür. Ayrıca çiftlik seviyesi kahramanın seviyesinin üstüne çıkamamaktadır.

29. Eşya Satma, Eşya Gönderme, Hediye Gönderme
Pazarda her itemin satışı yapılamamaktadır. Karaktere bağlı itemleri pazara koyamazsınız. Ayrıca oyunda hediye alım ve gönderimi yapılamamaktadır. Pazarda satılan ekipmanlardan vergi kesilmektedir.

30. Savaşma Gücüm Düştü, HP Düştü, Sihirli Defansım Azaldı
Oyunumuzda kendiliğinden hp veya sg düşmesi mümkün olmamaktadır. O an kullandığınız bufflar, itemleriniz, itemlerinizin seviyeleri, mozaik, birlik becerileri, arıtmalar, akademi gibi onlarca unsur kahramanınızın savaşma gücünü etkileyebilir.

31. Facebook Hesaplarını Siteye Taşıma

Bu konudaki detaylı bilgiye viewtopic.php?f=1&t=72284 adresinden ulaşabilirsiniz.

32. Villa Nedir?
Villa’nın herhangi bir fonksiyonu bulunmamaktadır.

33. VIP Parası Nerde Kullanılır?
Adından da anlaşılacağı üzere VIP Parası’nı sadece VIP oyuncularımız kullanabilmektedir. VIP Oyunculara özel sunulan VIP Ruleti’nde VIP Paralarınızı kullanmanız mümkündür.

34. Nasıl VIP Olunur?
VIP olmak için öncelikle elmas yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Elmas yükleyince VIP otomatik olarak açılmaz. Daha sonra belli bir elmas harcaması karşılığında VIP hakkı açmanız gerekir.

35. Yeni VIP Alımları, VIP Süresi, VIP Seviyeleri
VIP süreniz bitmeden başka bir VIP daha açtığınız takdirde, kullanmadığınız VIP süreleri yeni açtığınız VIP süresine eklenecektir.

36. Kaderden Sarı Top Çıkmıyor?
Kader tamamen şans faktörünün etkin olduğu bir sistemdir. Bazı kullanıcılarımız “VIP’ler hep sarı açıyor, VIP’lere ayrıcalık mı var?” derken, bazı VIP kullanıcılarımız “VIP olduk kaderde hâlâ sarı top yok, VIP’lere sarı top çıkmıyor mu?” diye serzenişte bulunmaktadır. Kader de hiçbir oyuncuya ayrıcalık tanınmaz.

37. Dikkat!!! Kader Topum Silindi
Bakım sırasında kaderde bırakılan toplar sistem tarafından silinmektedir. Lütfen bu konuda dikkatli olunuz.

38. 2 Tane Binek Alırsam 2 Bineğin Özelliğinden Faydalanabilir Miyim?
Malesef faydalanamazsınız. O an kullandığınız bineğin özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

39. Yoklama Sıfırlandı, 26. Gün Yoklamam Yok Oldu
Yoklamalar her ay başında sıfırlanmaktadır. Yoklama ödüllerini alabilmek için o ay içinde belirtilen sayıda yoklama sayısına ulaşmanız gerekmektedir.

40. Savaş Alanı Sorunu
Savaş Alanı yeni sürüm güncelemesiyle birlikte 10’arlı seviyeler halinde yeniden düzenlenmiş ve savaşlar tüm serverlardan oyuncuların katılabileceği bir hale getirilmiştir.

41. Birlik Lideri Oyuna Girmiyor
Birlik liderinin oyuna girmemeye devam etmesi durumundaki 10. günde sistem
üyelerin katılımıyla otomatik olarak yeni bir birlik lideri seçmektedir.

42. Yanlış Yükleme, Elmaslarımı Şu Servera Aktarın, İtemlerimi Buraya Aktarın
Oyunda sadece yanlış yüklenen elmasların (harcama yapılmaması şartıyla) aktarımı yapılmaktadır. Eğer yanlış servera yükleme yaptıysanız, GM’ye yanlış yükleme yaptığınız serverı ve aktarım yapılacak serverı bildirmeniz yeterlidir. Bunun dışındaki durumlar için oyunumuzda elmas ve item aktarımı mümkün olmamaktadır.

43. Akademi Sıfırlama, Binek Eğitimi Sıfırlama, Asker Geliştirme Ruh Geri Alımı
Oyunumuzda akademi, binek eğitimi sıfırlama, asker geliştirme ruh geri alımı gibi işlemlerin hiçbiri mümkün olmamaktadır.

44. Tam Ekran Yapamıyorum
Ekranın üstünde bulunan tam ekran sekmesini tıklayarak oyununuzu tam ekran oynayabilmeniz mümkündür.

45. Çantadan Ekipman Satışı
Çantanızı açıp önce Sat sekmesine sonra satmak istediğiniz iteminizin üzerine tıklayarak satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

46. Haritada Karakterimi Bulamıyorum, Şehre Dönemiyorum
Eğer çevreye tıklayarak şehirden ayrıldıysanız ekranın sağ üst köşesinde bulunan kahraman sekmesine tıklayarak kahramanınızın bulunduğu yeri görebilirsiniz. Ayrıca Şehir’e tıklayarak Şehrinize geri dönebilirsiniz.

47. Listemden Arkadaş Silemiyorum
Ekranın sağ alt kısmında bulunan sosyalden arkadaş listenizi açıp silmek istediğiniz kişinin üzerine bir kere tıklayınız. Açılan pencereden "Arkadaşı Sil"e tıkladığınız takdirde, o kişi listenizden kaldırılacaktır.

48. Birlik İbadeti
Birlik inşaatına girdikten sonra ibadethaneyi açınız. Daha sonra 20 birlik katkısı karşılığında 1 ibadet yapma hakkınız vardır.

49. Exp’imi Göremiyorum
Ekranın sağ alt köşesinde exp çubuğu bulunmaktadır. Oraya bakarak öğrenebilmeniz mümkündür.

50. PvP Yapma
Dinlenme Hanesine girerek birbirinizi bulduktan sonra rakibe düello daveti gönderip gücünüzü rakibinize kanıtlayabilirsiniz.

51. Elmaslarım Kayboluyor
Oyunda kendiliğinden elmas kaybı yaşanmamaktadır. Lütfen binek eğitimi, atölyede birleştirme gibi işlemleri yaparken daha dikkatli davranınız.

52. Hesap Çalınması
Hesap güvenliğinden oyuncunun kendisi sorumludur. Lütfen güvenliğiniz için şifre ve hesap bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayınız.
53. İlk Ödeme Paketi
Kullanıcılarımız için sunduğumuz etkinliklerden biri de “İlk Ödeme Paketi” etkinliği. Bu etkinlik sadece ilk ödemede yapılan en az 150 elmas için geçerlidir. Parça parça yüklenen ve 150 elmasa varmayan ödemelerde bu paket gönderilmemektedir.

54. Kredi Kartı Bilgilerim Sistemde Kayıtlı Duruyor
Tarayıcı geçmişinizi sildiğiniz takdirde, kredi kartı bilgileriniz temizlenecektir. Bu bilgiler oyunda değil sadece tarayıcınızda kayıtlı durmaktadır.

55. Ödeme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Oyunumuzu oynayan pek çok kullanıcı çeşitli yanlışlıklar ve dikkatsizlikler sonucu elmas yüklemelerinde bazı sorunlar ile karşılaşmaktadır. İşte ödeme yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar:
*Elmas fiyatları farklı ödeme yöntemlerine göre farklılık göstermektedir.
*Ekranın altında bulunan ödeme sekmesinden size uygun olanını kullanabilirsiniz.
*Resmi ödeme kanalları haricinde hiçbir yerden elmas alışverişi yapmayınız. Oyun içinde elmas sattığını söyleyenlere lütfen inanmayınız. (Legend Online yetkilisi olsa bile) Bu gibi kişileri hemen bir ekran resmi ile birlikte bize bildiriniz.
*Elmas yüklerken lütfen oynadığınız serverı doğru seçiniz. Eğer yanlış servera yükleme yaptıysanız lütfen bunu GM’lere bildiriniz.
*Eğer facebook kredisi ile ödeme yaptıysanız, lütfen Ödeme sayfasından görüntülenen facebook kredinizde azalma olup olmadığınızı kontrol ediniz. Eğer azalma yoksa bu kredileri oyun elmasına çevirmeniz gerekmektedir.
*Ödemeniz gerçekleşti ve elmaslarını yüklenmediyse önce Facebook -- Hesap Ayarları -- Ödemeler -- Alışveriş Geçmişi’nden ödemenizin gerçekleşip gerçekleşmediğinize bakınız.
*Ödemelerde bazen yükleme yönteminiz ile ilgili olarak gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden ödeme yaptıktan hemen sonra GM ile iletişime geçmeyiniz. Ödemeniz eninde sonunda hesabınıza geçecektir. Eğer ödemenizin üstünden 48 saat geçti ve elmasınız hâlâ gelmediyse bir sorun vardır , lütfen GM ile iletişime geçiniz.
*Ödemeniz provizyonda kaldıysa lütfen bankanız ile iletişime geçiniz. Bu ödemeler bizim tarafımıza geçmediği için sistemimiz elmaslarınızı hesaplarınıza gönderememektedir.
*Eğer ödemeniz gerçekleşti ve elmas gelmedi ise size yardımcı olabilmemiz için UID numaranız, oyuncu adınız ve serverınız ile beraber Facebook -- Hesap Ayarları -- Ödemeler -- Alışveriş Geçmişi kısmında bulunan sipariş no ekran resmini trlegend_support@oasgame.com adresine gönderiniz.
*Geri Ödeme talepleri (chargeback ve refund) gibi geri ödeme talepleri karşısında hesabınız süresiz kapatılmaktadır. Ayrıca geri ödeme talebi dolandırıcılık suçu kapsamına girdiği için hakkınızda işlem başlatılmaktadır. Bunun yanında hesabınız facebook ve ödeme yaptığınız kanal tarafından da kara listeye alınmaktadır. Eğer hesabınız chargeback ve ya refund yüzünden kapatıldıysa lütfen trlegend_support@oasgame.com adresi ile iletişime geçiniz. Sorununuzu yöneticilerimize danışınız.

56.Herhangi bir sorun durumunda lütfen hemen müşteri hizmetlerine bildirin!

Online müşteri hizmetlerine durumunuzu anlatabilir ya da foruma mesaj bırakabilirsiniz. 24 saat içinde sizinle iletişime geçeceğiz.


2013-02-21 12:21
Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.   [ 1 mesaj ] 

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: